Řípská pouť, Podřipský rodinný pivovar

Náš blanický krajánek Petr Brožík za vámi vyrazil i o víkendu.

Řípská pouť První zastávkou jeho romantické cesty byla Řípská pouť, kde si s úsměvem povídal s jejím pořadatelem Jiřím Výškou. Řípská pouť je tradiční akce, která se koná každoročně o víkendu nejbližším svátku sv. Jiří na úpatí hory Říp v okrese Litoměřice. Tato slavnost nese v sobě kouzlo starých časů, kdy poutníci přicházeli z daleka, aby se poklonili svatému Jiří a oslavili příchod jara. Poutní tradice na Řípu sahá až do středověku a je spojena s legendou o praotci Čechu, který zde sídlil a odkud vzešel český národ. Návštěva Řípské pouti je tak nejen kulturním zážitkem, ale i návratem k našim kořenům, k příběhům, které formovaly naši historii.

Podřipský rodinný pivovar Opodál pak Petr zavítal do Podřipského rodinného pivovaru, kde ho s otevřenou náručí přivítal majitel Aleš Lípa. Tento malebný pivovar, obklopený krásnou přírodou, je místem, kde se setkává tradice s vášní pro kvalitní pivo. Aleš Lípa Petrovi ukázal pivovarskou zahradu a provázel ho celým procesem vaření piva, který je zde prováděn s láskou a péčí. Vůně chmele a sladovny, spojená s úsměvem a příběhy majitele, vytvářela nezapomenutelnou atmosféru.

Kouzlo okamžiků Petr Brožík svým návštěvníkům přináší nejen poznání a zábavu, ale i romantiku okamžiků, které spojují minulost s přítomností. Řípská pouť a Podřipský rodinný pivovar jsou důkazem toho, že naše země skrývá poklady plné historie, tradic a neobyčejných lidí, kteří je udržují při životě.

Přidejte se k Petrovi Brožíkovi na jeho dalších cestách a prožijte s námi krásné, romantické chvíle v srdci naší nádherné země!