Zámek Zruč nad Sázavou, Vodácké muzeum, muzeum Soutice

Dnes se spolu s Krajánkem Rádia Blaník Petrem Brožíkem vydáme na kouzelnou cestu po Zruči nad Sázavou a okolí.

Naše první zastávka bude na Zámku Zruč nad Sázavou, kde nás srdečně přivítá vedoucí průvodců Kateřina Hrdinová. Tento malebný zámek, obklopený krásnou přírodou, nás okouzlí svou historií a tajemstvím, které v sobě ukrývá.

Poté se přesuneme do Vodáckého muzea ve Zruči nad Sázavou, kde nám opět bude průvodkyní Kateřina Hrdinová. Toto muzeum je jedinečné svým zaměřením na vodáckou historii a tradice, které jsou s tímto regionem neodmyslitelně spjaté. Projdeme si expozici, která nám přiblíží život na řece, a možná se i sami zasníme o dobrodružství na vodě.

Na závěr naší cesty navštívíme muzeum Soutice, kde nás přivítá paní starostka Alena Exnerová. Toto malé, ale kouzelné muzeum nám odhalí mnoho zajímavostí o místní historii a životě v této malebné vesnici. Paní starostka nám s láskou a nadšením představí všechny poklady, které muzeum ukrývá.

Nechte se unést romantikou a krásou těchto míst a poslouchejte Blaník, kde se dozvíte více o těchto fascinujících destinacích. Můžete nás sledovat také online na našem webu! ❤️