Muzeum magie, náchodský zámek, farma Wenet

Blanický krajánek Vlasta Suk na Náchodsku

Dnes se náš blanický krajánek Vlasta Suk vydal na Náchodsko v Královéhradeckém kraji ve východních Čechách. Připravil si pro vás několik zajímavých zastávek, které určitě stojí za návštěvu.

Svou cestu zahájil v Jaroměři, kde navštívil Muzeum magie. Toto muzeum je prvním svého druhu ve střední Evropě a nabízí fascinující pohled do světa kouzel a iluzí. Návštěvníci zde mohou objevovat historické i současné kouzelnické pomůcky, triky a příběhy slavných mágů. Je to ideální místo pro všechny, kdo se chtějí nechat unést tajemstvím a magií.

Po návštěvě muzea se Vlasta přesunul na náchodský zámek. Tento krásný zámek je bohatý na historii a architekturu a během prázdnin zde probíhá řada zajímavých akcí a prohlídek. Návštěvníci mohou prozkoumat zámecké komnaty, užít si kulturní představení nebo se zúčastnit tematických prohlídek, které přibližují život na zámku v minulých staletích.

Vlasta svou cestu zakončil v Broumově na farmě Wenet. Tato farma je domovem mnoha zvířat a nabízí skvělou příležitost pro rodiny s dětmi strávit čas v přírodě a seznámit se se zvířaty zblízka. Návštěvníci mohou krmit a hladit různá domácí zvířata, což je vždy nezapomenutelný zážitek pro malé i velké.

Sledujte putování blanického krajánka

Všechny reportáže z Vlastových cest můžete sledovat na www.radioblanik.cz. A kam vás Vlasta pozve příště? V úterý se můžete těšit na reportáž z jižní Moravy, kde opět objevíme zajímavá místa a zážitky. Nezapomeňte se dívat a inspirovat se pro své vlastní výlety!