Galerie Minerálů, bylinková zahrada, tajemný hrad Pecka

I dnes vyrazil do terénu náš blanický krajánek a moderátor Vlasta Suk, který potěšil mimo jiné milovníky drahých kamenů, bylinek a také historie.

Galerie Minerálů ve Dvoře Králové nad Labem
První zastávkou jeho romantické cesty byla Galerie Minerálů ve Dvoře Králové nad Labem. Tato galerie se pyšní rozsáhlou sbírkou více než 6 000 exponátů minerálů a drahokamů z celého světa. Návštěvníci zde mohou obdivovat vzácné a cenné minerály, které jsou jedinečné svým vzhledem, složením nebo vlastnostmi. Mezi klenoty galerie patří velká kolekce vltavínů, tzv. „českých diamantů“, které se nacházejí pouze na území České republiky, a také rozsáhlá kolekce českých achátů v různých barvách a vzorech. Kromě toho galerie nabízí širokou škálu dalších minerálů a drahokamů, včetně ametystů, topazů, smaragdů, rubínů a diamantů. Je to místo, kde se každý může na chvíli ponořit do světa třpytivých pokladů země.

Bylinková zahrada a Muzeum kol v Žirči
Vlasta Suk se poté přesunul do Žirče, kde navštívil Bylinkovou zahradu a Muzeum kol. V Bylinkové zahradě našel klid a pohodu mezi voňavými bylinkami, které nejenže léčí tělo, ale i duši. Každá bylina má svůj příběh a léčivé vlastnosti, které zde můžete objevit. V Muzeu kol se Vlasta vrátil do minulosti a prohlédl si unikátní sbírku historických jízdních kol. Každé kolo má svou vlastní historii a dohromady tvoří fascinující obraz vývoje cyklistiky.

Tajemný hrad Pecka
Závěr jeho dne patřil tajemnému hradu Pecka. Tento středověký hrad, který se tyčí na kopci obklopený malebnou krajinou, má svou temnou stránku. V roce 2002 byla při rekonstrukci hradu nalezena zazděná kostra muže ve zdi. Dodnes se neví, kdo tento muž byl a za jakých okolností zemřel. Spekuluje se, že mohl být zavražděným zlodějem, obětí morové epidemie, nebo dokonce někým, kdo byl zaživa zazděn do zdi jako trest. Tajemství tohoto nálezu dodává hradu Pecka zvláštní atmosféru, která láká nejen milovníky historie, ale i ty, kteří mají rádi záhady.

Vlasta Suk tak opět přinesl do našich domovů krásy a tajemství naší země. Připojte se k němu na jeho dalších výletech a prožijte s ním romantická dobrodružství plná objevů!