Draxmoor, Skanzen Horácká vesnice, Zámek Žďár nad Sázavou

Náš blanický krajánek Vlasta Suk dnes procestoval pěkný kus Vysočiny a přinesl spoustu zajímavých tipů na výlety. Své putování odstartoval na Draxmoor – strašidelném zámku v Dolní Rožínce, kde můžete potkat více než 80 vystavených postaviček a strašidel. Tento zámek nabízí nejen strašidelnou atmosféru, ale i spoustu zábavy pro malé i velké návštěvníky, kteří mají rádi trochu toho adrenalinu.

Poté se Vlasta vydal prozkoumat Skanzen Horácká vesnice – Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Tento skanzen je jako živoucí muzeum, kde můžete nahlédnout do historie a tradic Vysočiny. Procházka mezi dobovými stavbami a ukázky řemesel vás přenesou zpět v čase a nabídnou jedinečný pohled na život našich předků.

Do třetice nás Vlasta pozval na Zámek Žďár nad Sázavou, který je opravdovým klenotem této oblasti. Zámek nejenže nabízí bohatou historii a architektonickou krásu, ale také různé kulturní akce a výstavy, které potěší každého návštěvníka.

Všechny tipy na výlety kolegů Vlasty Suka a Petra Brožíka pak najdete v nové rubrice „Krajánek“ na našem webu Rádia Blaník. Tak se určitě podívejte a nechte se inspirovat k vlastním dobrodružstvím!