Benešov, Statek Patákovi, Zámeček a muzeum kočárků Vysoká Lhota

Kulturní a informační centrum Benešov

Petr Brožík navštívil Kulturní a informační centrum v Benešově, aby zjistil, jaké akce jsou plánovány na začátek léta. Kulturní centrum nabízí širokou škálu akcí, od koncertů a výstav po divadelní představení a workshopy. Je to ideální místo pro získání informací o kulturním dění v regionu.

Statek Patákovi

Během své cesty se Petr zastavil na Statku Patákovi. Tento statek je známý svou pohostinností a autentickým venkovským prostředím. Návštěvníci zde mohou ochutnat místní produkty, prohlédnout si tradiční zemědělské stroje a zvířata a užít si klidnou atmosféru venkova.

Zámeček a muzeum kočárků Vysoká Lhota

Další zastávkou byl zámeček a muzeum kočárků ve Vysoké Lhotě. Toto muzeum nabízí unikátní sbírku historických kočárků, které potěší nejen milovníky historie, ale i rodiny s dětmi. Zámeček je nádherným příkladem místní architektury a stojí za návštěvu nejen kvůli expozici, ale i kvůli krásnému okolí.

Pro více tipů na výlety a zajímavá místa k navštívení sledujte naši novou webovou rubriku Krajánek. Pravidelně zde přinášíme inspiraci pro vaše výlety a objevování krás naší krajiny. Rádi bychom také slyšeli vaše tipy a doporučení na místa, která stojí za to navštívit. Podělte se s námi o své zkušenosti a pomozte nám rozšířit naši sbírku výletních destinací.

Navštivte naše sociální sítě a dejte nám vědět, jaká místa byste doporučili ostatním!