Zoopark, Dětská železnice, zábavní park Mirakulum

Náš blanický krajánek Vlasta Suk vyrazil do terénu i dnes a opět nás pozval na tři kouzelná místa. Nejprve zamířil do východních Čech, konkrétně do Hradce Králové, kde navštívil Dětskou železnici.

Tato malebná atrakce, oblíbená mezi rodinami s dětmi, nabízí nejen jízdy miniaturními vlaky, ale také možnost dozvědět se více o železniční historii a technologiích. Dětská železnice je ideálním místem pro malé i velké nadšence železnic, kteří si mohou vyzkoušet roli strojvedoucího a projet se po upravených tratích, které vedou skrz krásně upravené parky a okolní přírodu.

Pak se přesunul za zvířátky do Zooparku Stěžery. Tento menší, ale velmi přívětivý zoo park je domovem široké škály zvířat, včetně exotických druhů i místních fauny.

Návštěvníci zde mohou vidět lvy, tygry, klokany, různé druhy ptáků a mnoho dalších zvířat. Zoopark je známý svým důrazem na vzdělávání a ochranu zvířat, často pořádá interaktivní programy a ukázky, které návštěvníkům přibližují život a chování zvířat. Pro děti je zde také připravena kontaktní zóna, kde si mohou pohladit a nakrmit některá domácí zvířata, což je vždy velkým zážitkem.

A své putování zakončil ve středních Čechách v Milovicích nad Labem, kde důkladně prozkoumal rodinný park Mirakulum…

V letních měsících láká hlavně Vodní svět s bazény, tobogány a vodními atrakcemi, které jsou ideální pro osvěžení v horkých letních dnech. Zábavní park Mirakulum je jedinečný tím, že nabízí zábavně-naučné atrakce pro celou rodinu. Nachází se v Milovicích a na ploše 12 hektarů nabízí širokou škálu aktivit pro všechny věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější atrakce parku patří dřevěné hradní městečko s věžemi, lanovými mosty a skluzavkami. Také lesní hřiště s prolézačkami, houpačkami pro nejmenší děti a kontaktní zoo, kde se děti mohou seznámit s domácími zvířaty a pohladit si je.