Ruční papírna Velké Losiny, Muzeum silnic, Zemědělský skanzen

Náš blanický krajánek a moderátor Vlasta Suk dnes vyrazil na severní Moravu, kde procestoval Olomoucký kraj. Jeho první zastávkou byla Ruční papírna Velké Losiny.

Ruční papírna Velké Losiny Vlasta Suk vás zve na fascinující cestu do historie papírenství. Ruční papírna Velké Losiny je jednou z nejstarších v Evropě a stále se zde ručně vyrábí papír podle tradičních postupů. Prohlédněte si celý proces výroby, od zpracování surovin až po hotové produkty, a navštivte muzeum papíru, kde se dozvíte o bohaté historii a vývoji tohoto řemesla. Přijďte se ponořit do kouzla starých časů!

Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka Další zastávkou Vlasty je Muzeum silnic ve Vikýřovicích. Toto unikátní muzeum vám nabízí pohled na historii a vývoj silniční dopravy a infrastruktury v České republice. Obdivujte staré mapy, modely silnic, historická vozidla a nástroje, které se používaly při výstavbě a údržbě silnic. Přijďte se dozvědět více o tom, jak se doprava vyvíjela od starověku po současnost.

Zemědělský skanzen U Havlíčků v Rapotíně A do třetice Vlasta Suk zve všechny na návštěvu Zemědělského skanzenu U Havlíčků v Rapotíně. Tento skanzen, nacházející se v malebné krajině Jeseníků, je zaměřen na uchování a prezentaci lidového stavitelství a zemědělství na Šumpersku. Prohlédněte si desítky objektů lidové architektury, které byly převezeny z různých obcí Šumperska a znovu postaveny v areálu skanzenu.

Součástí skanzenu je i expozice zemědělské techniky a nářadí, která dokumentuje vývoj zemědělství v regionu. Dozvíte se o tradičních zemědělských pracích, pěstování plodin a chovu zvířat. Je to ideální místo pro rodiny, které chtějí strávit čas v přírodě a dozvědět se něco nového o historii a tradicích zemědělství v této části České republiky. Přijďte si užít den plný poznání a zábavy!

Vydáte se s Vlastou Sukem objevovat krásy Olomouckého kraje? Přidejte se k němu a prožijte nezapomenutelný den plný historie, kultury a přírodních krás!