Keltský skanzen, Zámek Choltice, Pohádková zahrada


Náš blanický krajánek Vlasta Suk dnes zamířil do východních Čech a procestoval kus Pardubického kraje. Své putování odstartoval na Chrudimsku, kde navštívil Keltský skanzen Nasavrky známý jako Země Keltů.

Tento skanzen je věrnou rekonstrukcí keltské vesnice z doby železné, která nabízí návštěvníkům možnost nahlédnout do života Keltů prostřednictvím replik staveb, ukázek řemesel a archeologických nálezů. Pro milovníky historie a přírodních krás je Země Keltů ideálním místem k objevování starověkých tradic a kultury.

Poté se Vlasta Suk vydal na Pardubicko, konkrétně na Zámek Choltice.

Tento barokní zámek, obklopený krásným anglickým parkem, je skvělým příkladem šlechtického sídla z 17. století. Zámek Choltice nabízí prohlídky svých interiérů, které jsou bohatě zdobené a poskytují pohled na život tehdejší aristokracie. Návštěvníci zde mohou vidět například zámeckou kapli svatého Romedia, knihovnu a další zajímavé expozice.

Vlasta Suk zakončil své putování v Pardubicích, kde navštívil Pohádkovou zahradu se zvířátky.

Tato zahrada je oblíbeným místem pro rodiny s dětmi, protože kromě krásných zahradních úprav a klidných zákoutí nabízí možnost setkat se s různými druhy zvířat. Děti si zde mohou hrát a učit se o přírodě a zvířatech v příjemném a bezpečném prostředí.

👉 Všechny krajánkovy reportáže můžete nově sledovat také v našich podcastech.