Břeclav a Znojmo

Náš průvodce po kouzelných místech České republiky, Vlasta Suk, nám tentokrát přináší zajímavosti ze své cesty po jižní Moravě. Navštívil okresy Břeclav a Znojmo a my se spolu s ním podíváme na tři nezapomenutelná místa. 

Začneme v Archeoparku Pavlov, který se nachází v srdci Pálavy. Toto unikátní muzeum v přírodě vás vtáhne do doby kamenné a představí vám život našich předků z doby před 30 000 lety. Mezi hlavní lákadla patří autentické rekonstrukce pravěkých obydlí a ukázky pravěkého umění. 

Následně se přesuneme do Znojma, kde si Vlasta prohlédl místní podzemí. Znojemské podzemí, jedno z nejrozsáhlejších v České republice, vznikalo od středověku a sloužilo nejen jako úniková cesta pro obyvatele města, ale i jako místo pro uchování potravin. Procházka těmito historickými chodbami vám odhalí tajemný svět pod městem. 

Na závěr návštěvy jižní Moravy Vlasta zavítal na Zámek Vranov nad Dyjí, perlu barokní architektury s výhledem na řeku Dyji. Zámek je známý nejen svou nádhernou architekturou, ale i jako filmová kulisa k oblíbenému českému filmu „Nesmrtelná teta“. Jeho romantické prostředí přitahuje nejen milovníky historie, ale i fanoušky české kinematografie. 

Doprovodné fotografie a další podrobnosti z cest naleznete na našem Facebookovém profilu, kde se můžete těšit na pravidelné reportáže od našeho blanického krajánka. Přidejte se k nám a prožijte s námi dobrodružství poznávání krás naší vlasti.